Anasayfa
Geri Dön

Vali Ozan Balcı Başçiftlik'te Yatırım Çalışmalarını İnceledi

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik ilçesinde sürdürülen yatırım çalışmalarını yerinde inceledi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik ilçesinde sürdürülen yatırım çalışmalarını yerinde inceledi. 

 

Başçiftlik ilçesi temaslarına, Karayolları tarafından yapımı devam eden Niksar-Başçiftlik yolunda incelemelerde bulunarak başlayan Vali Dr. Ozan Balcı, bittiğinde, 29.5 km uzunluğunda ve 10 m genişliğinde olacak yolun şimdiden hayırlı olmasını diledi.


Vali Balcı Çiftçilerle Beraber Patates Hasadı Yaptı

 

Vali Ozan Balcı, Başçiftlik'te patates hasadı yapan çiftçileri ziyaret ederek birlikte patates hasadı yaptı. Vali Balcı, “Başçiftlik patatesi Türkiye'nin en iyi patateslerinden biri. Patates üreticimize desteğimiz tam. Bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

 

Çilek Bahçesinde İncelemeleri

 

Başçiftlik'te çilek bahçesinde incelemelerde bulunarak bilgiler alan Vali Balcı; Başçiftlik'te şu ana kadar 32 dönüm alanda çilek dikildiğini ifade ederek “Bu sene 1000 dönüm, 5 yılda da 5 bin dönüm alanda çilek üretim tesisi kurmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Başçiftlik Geç Turfanda Meyve Bahçesi İncelemeleri

 

Tarım Tokat projesi kapsamında Başçiftlik ilçesinde kurulması planlanan 1000 dönümlük geç turfanda meyve bahçesi alanında incelemelerde bulunan Vali Balcı, 67 bin kiraz ve elma fidanının en kısa zamanda toprakla buluşacağını ifade ederek, “Her yerde meyve bitmişken burada meyveler yeni yetişecek. Bahçemiz şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Başçiftlik Kayak Merkezi Telesiyej Yatırım Çalışmaları

 

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'ın kış sporları merkezi Başçiftlik Kayak Tesisinde yapılan telesiyej yatırım çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Finansmanı OKA, İl Özel İdaresi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından karşılanan, 1100 metre uzunluğunda olacak olan telesiyej en kısa zamanda tamamlanarak Başçiftlik Kayak Merkezimizde vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

 

Yeşil Yol İncelemeler


Vali Dr. Ozan Balcı, DOKAP tarafından Yeşil Yol Projesi kapsamında, yaylalara ulaşımı kolaylaştırmak ve turizm potansiyelini ziyaretçilerle buluşturmak amacıyla Niksar Bilgili Köyü-Perşembe Yaylası arasında yapımı tamamlanan 3.5 km'lik güzergahta incelemelerde bulundu. Vali Balcı, “Yayla yollarını birbirine bağlayacak ve ulaşım kalitesini artırıp kolaylaştıracak olan Yeşil Yol Projesi bölgenin yayla ve doğa turizm potansiyelinin değerlendirilmesini sağlayacak. Ayrıca proje bölge insanının gelir düzeyinin artırmasına da katkı sağlayacak. Projemiz şimdiden ilimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

Niksar Bilgili Köyü Ziyareti

 

Vali Balcı son olarak DSİ yatırımları kapsamında Niksar Bilgili köyünde yapımı tamamlanan dere ıslahını yerinde inceleyerek bilgiler aldı. Vali Balcı vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için yapılan yatırımları önemsediğini kaydederek bir süre sohbet ettiği vatandaşlara 100 Bin Koyun projesinin devam ettiğini hatırlatarak, projeden faydalanılması için başvuru teşvikinde bulundu.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşların hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak yapılan hizmetlerin tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Devletin ve milletin imkanlarının devletin gerçek sahibi millet için kullanıldığını kaydeden projelerimizi en kısa sürede bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız dedi”

 

Vali Ozan Balcı sözlerini şöyle noktaladı: “Tokat'ımız ve Tokat'lı hemşerilerimiz için hep birlikte yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle çalışıyoruz. Çalışmalarda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Yatırımlarımız memleketimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu. İnceleme ve temaslara Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra, Başçiftlik Kaymakamı Server Sinanoğlu, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tarım İl Müdürü Orhan Şahin ile ilçe protokolü eşlik etti.

Günün Diğer Haberleri