Anasayfa
Geri Dön

Niksar Bölge Trafik İstasyonunda Trafik Uygulamaları Denetlendi

Kurban Bayramı'nda uygulanacak trafik önemleri ve tedbirleri kapsamında Niksar Bölge Trafik Denetleme İstasyonu uygulama noktasını ziyaret eden Tokat Valisi Ozan Balcı, çalışmaları yerinde denetledi.

Kurban Bayramı'nda uygulanacak trafik önemleri ve tedbirleri kapsamında Niksar Bölge Trafik Denetleme İstasyonu uygulama noktasını ziyaret eden Tokat Valisi Ozan Balcı, çalışmaları yerinde denetledi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı'ya İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve İl Jandarma Komutanı Murat Kınay eşlik etti. Vali Dr. Ozan Balcı, denetim sırasında sürücüleri emniyet kemeri, şerit ihlali, araç kullanırken telefonla konuşulmaması, aşırı hız, yorgun ve uykusuz araç kullanmama konusunda uyarDdı. Vali Dr. Ozan Balcı, sürücülere kuralların yazılı olduğu çikolatalardan ikram ederken çocuklara da kırmızı düdük verdi. Kurban Bayramı nedeniyle trafik güvenliği ile ilgili bütün tedbirlerin ve trafik denetimlerinin etkin ve daha sıkı bir şekilde yerine getirileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın can ve mal emniyetlerinin sağlanması, huzur ve güvenliği için İçişleri Bakanımızın emir ve talimatlarıyla trafik güvenliği kapsamında hazırlamış olduğumuz tedbirleri hayata geçiriyoruz. Bugün itibariyle özellikle trafik güvenliği ile ilgili bütün tedbirler uygulanacak ve trafik denetimleri etkin bir şekilde yerine getirilecektir. Buradan tüm vatandaşlarımıza ve sürücülerimize yorgun ve uykusuz yola çıkmamaları, trafik kurallarına uymaları, aşırı hız yapmamaları, emniyet kemeri takmaları, seyir halinde iken telefon kullanmamaları konusunda hassasiyet göstermelerini istiyoruz. 

 

Bu vesileyle milletimizin ve İslam Âleminin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Kazasız belasız hayırlı yolculuklar ve bayramlar diliyorum.” dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, denetimler sonrasında Niksar Bölge Trafik Denetleme İstasyonu ile Niksar Jandarma Kontrol Noktasını ziyaret etti. Vali Dr. Ozan Balcı, İlimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması için görevlerini gece gündüz, yağmur çamur demeden büyük bir fedakârlıkla yürüten emniyet güçlerine teşekkür ederek,  bayramlarını kutladı.

Günün Diğer Haberleri