Anasayfa
Geri Dön

Bayramda Şehit Aileleri Unutulmadı

Vali Dr. Ozan Balcı, Kurban Bayramı öncesi şehit ailelerini ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

Vali Dr. Ozan Balcı, Kurban Bayramı öncesi şehit ailelerini ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. 

 

1989 yılında Şırnak'ta şehit olan Hayrettin Kart'ın ailesini evinde ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, şehit annesi Peri ve şehit babası Kadir Kart ile bir süre sohbet etti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimize, milletimize,  vatanımıza duydukları sevgiyi, canlarıyla ve kanlarıyla taçlandıran aziz şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız.  Milletimiz şehitlik mertebesine ulaşan kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmayacaktır ve her zaman yanınızda olacaktır.” dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra 2015 yılında Diyarbakır Lice'de şehit olan Mehmet Gözüdok'un ailesini evinde ziyaret etti. Şehit eşi Dilek Gözüdok ve şehit çocukları ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, ”Sizler devletimizin, milletimizin emanetisiniz. Her zaman yanınızdayız.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, ziyarette şehit çocuklarına kitap hediye etti. 

 

Ziyarete İl Emniyet Müdürü  Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü  Mahmut Özdemir, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu da eşlik etti.

Günün Diğer Haberleri