Anasayfa
Geri Dön

Bıçakçılarda Kurban Yoğunluğu

Kurban Bayramı öncesi Niksar'da bıçakçılarda bileme yoğunluğu yaşanıyor. Kurban Bayramına birkaç gün kala Niksar'da Kurban Bayramı öncesi bileme yoğunluğu yaşanıyor.

Kurban Bayramı öncesi Niksar'da bıçakçılarda bileme yoğunluğu yaşanıyor. Kurban Bayramına birkaç gün kala Niksar'da Kurban Bayramı öncesi bileme yoğunluğu yaşanıyor. Niksar'da Şeyh Keşfi Osman Efendi Camii pasajında bulunan işyerinde bıçak imalatı ve bileme işi yapan Kaya Berke ve oğlu Uğur Berke, Kurban Bayramı öncesi yoğun bıçak mesaisine başladı. Kurbanlıklarını daha kolay ve eziyet etmeden kesmek isteyen vatandaşlar soluğu bıçakçılarda aldı. Bıçakçılar ise gelen aşırı bileme talebi sebebiyle mesaiye başladılar, gelen siparişleri yetiştirmeye çalışıyorlar. Bıçakçılar, iriliği ve ufaklığına göre değişen fiyatlarla bileme işlemi yapılıyor.

 

Uğur bıçak bileme tamirat ve parlatma işyeri sahipleri Kaya Berke ve oğlu Uğur Berke, "Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar raflarından bıçaklarını çıkarttılar, tatlı bir telaş başladı. Vatandaşlar artık bıçaklarını bilemeye getiriyorlar. Biz bu bıçakları bileyerek keskinleşmelerini sağlıyoruz. Kurban öncesi yoğunluk söz konusu. Her yıl olduğu gibi bu sene de bileme işleri bayrama 15 gün kala hız kazanıyor. Bunun yanında normal bıçak satışlarımız sürüyor. Hayvanların kesilirken eziyet görmemesi için bileme çok mühim. Bıçaklar ne kadar keskin olursa hayvan kesilirken o kadar az eziyet duyar, bu bileme işlemi de herkese yaptırılmamalı” dedi.

Günün Diğer Haberleri