Anasayfa
Geri Dön

CHP İl Başkanı KURTGÖZ: “Niksar afet Kapsamına alınmalı”

CHP İl Başkanı KURTGÖZ: “Niksar afet Kapsamına alınmalı”

CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Niksar'da yaşanan yağmur ve dolu afetini yerinde inceleyerek, yetkililerden zarar tespitlerinin yapılarak çiftçilerin mağduriyetlerinin biran önce giderilmesini ve Niksar’ın afet kapsamına alınmasını istedi.

 

CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Niksar'a geldi.

 

CHP İlçe teşkilatında Başkan Zafer Başar ve yönetim kurulu üyeleri ile biraraya gelen Kurtgöz daha sonra beraberindekilerle birlikte Niksar Danişmend Gazetesine nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Danişmend Gazetesi imtiyaz sahiplerinden Serhat Gümen ile bir süre sohbet eden İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Niksar'da yaşanan yağmur ve dolu afetinin yaralarının biran önce sarılması gerektiğini belirterek; “Niksar ilçe teşkilatımızı ziyaret ettik, pandemi sürecinde özellikle yeni açılan işyerlerine ziyaretlerde bulunduk. Sorunlarını dinledik, bu sorunları not aldık ve gerekli yerlere bildireceğiz. Daha sonra afet kapsamında alınması gerekli dilekçeleri toplayıp yine milletvekilimizle birlikte gerekli yerlere bilgilendirmeleri yapacağız” dedi. 

 

 

Çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Kurtgöz, bölgenin afet kapsamına alınması gerektiğini belirterek; “Ağır ekonomik koşullar nedeniyle güçlükle üretebilen, ürettiğinden ise para kazanamayan çiftçilerimizin yaralarının en kısa sürede sarılması için Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman çitçimizin yanındayız. Zarar tespiti ve Mağduriyetlerin giderilmesi için yetkilileri bir an önce göreve davet ediyoruz. , sürecin takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz. Dönekse, Yolkonak kasabası özellikle tarımda büyük zarar gördü, bu çiftçilerin borçları var, bu borçların ötelenmesinden ziyade afet kapsamına alınarak maddi destek yapılmasını istiyoruz. Bununla ilgili de Tarım İl Müdürlüğüne çiftçinin başvuru yapması gerekiyor. Bu başvurulardan sonra zararlar ortaya çıkar ve maddi yardımların yapılması için de gerekli çalışmaları bizde elimizden geldiği kadar yürütmeye çalışacağız. Burada en çok görev iktidar partisine düşüyor, onların da yine bölgenin afet kapsamına alınması noktasında bildirmeleri gerekiyor. Biz şu anda diğer ilçeleri de gezdik ve gezdiğimiz ilçelerde şunları söyledik, size bizden sonra illaki gelecekler. Geldiklerinde buranın afet kapsamına sokulması yönünde diretin ve söyleyin, çünkü öbür türlü borçların ötelenmesi kapsamında olursa bir kıymeti olmayacaktır. Milletvekilimizde gerekli bilgileri aldı Ankara' ya döndüğünde gerekli görüşmeleri yapacak. Tüm Tokatlı çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz onların sorunlarıyla ilgileneceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

 

Ziyarette Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz'e, Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar, İl Genel Meclisi Üyesi Kamil Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri Buket Çanakçı, Zafer İnanç ve Tokat İl Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Yazıcı ile Hüseyin Çakır eşlik ettiler. 

Günün Diğer Haberleri