Anasayfa
Geri Dön

Tüm Birincilikler Ahmet Altıkulaç'tan

Niksar'da okul sporları kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında yılın kazananı Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi oldu.

Niksar'da okul sporları kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında yılın kazananı Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi oldu. 2017-2018 öğretim yılı okul sporları kapsamında kros, erkek salon futbolu, genç kız voleybol A kategorisi ve basketbol alanlarında ilçemizde müsabakalar yapıldı. Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmenleri İlker Şen ve Mustafa Gürel nezaretinde katılmış olduğu tüm branşlarda Genç Erkek Krosta birinci, Genç Erkek Salon Futbolunda birinci, Genç Kız Voleybol da birinci ve Genç Erkek Basketbol da birinci oldu. 

 

Genel anlamda imkan yetersizliğinden şikayet eden Beden Eğitimi Öğretmeni İlker Şen, eğitim sisteminin ve ailelerin baskısının gençleri spordan uzak tuttuğunu belirtti. Şen; “Gençlerimiz spor yapabilmek için gerekli zamanı bulamıyor. Üzerlerinde sürekli ders çalışma baskısını hissediyorlar. Bu da var olan yeteneklerini ortaya çıkarmaya engel oluyor” dedi.

 

Bu yıl gelen bu başarılarda öğrencilerinin özverili çalışmasının payının çok olduğunu belirten Mustafa Gürel ise, “Hem ders çalışmayı hem de antrenmanları birlikte yürüterek oldukça yoruldular ve bu başarılarla çalışmalarının ödülünü birincilikle aldılar. Öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. 

 

Beden eğitimi Öğretmeni İlker Şen okulların spor alanında harcanmak üzere ayrı bir bütçelerinin olmadığını, bunun da sporu olumsuz etkilediğini söyledi. Bu açığı spora katkıda bulunan firma ve işadamları sayesinde kapatabildiklerini belirterek, bu anlamda okullara bu desteği veren işadamlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

Günün Diğer Haberleri