Anasayfa
Geri Dön

TOGÜ'den Çocuklara Üniversite Eğitimi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından 11-12 yaş arası çocuklar için toplamda 8 hafta süren Çocuk Üniversitesi eğitimleri devam ediyor.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından 11-12 yaş arası çocuklar için toplamda 8 hafta süren Çocuk Üniversitesi eğitimleri devam ediyor.

 

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çocuk Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezi tarafından bu yıl 6'ıncısı düzenlenen Çocuk Üniversitesi programı doğrultusunda, 11-14 yaş aralığındaki 34 çocuk eğitimlerine devam ediyor.

 

34 Çocuk Katıldı

 

34 öğrencinin katıldığı ve süresi 8 hafta olarak belirlenen Çocuk Üniversitesi programı kapsamında, öğrencilerin bilim, doğa ve sanat konularında farkındalık sahibi olmaları hedefleniyor. Öğrencilere küçük yaşta akademik iklimde ilim farkındalığı vermek programın başlıca hedefi olarak dikkat çekiyor. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi´nin tüm imkanları etkinlik kapsamında çocukların kullanımına sunuluyor.

 

6'ıncı Kez Düzenleniyor

 

Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütülen proje kapsamında gazetemize özel değerlendirme yapan Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç Dr Adem Şahin: “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nin otuzuncu yılını kutluyoruz bu yıl. Etkinliklerimizde bu kapsamda değerlendirip, daha etkin şekilde yürütmeye çalıştık. Çocuk Üniversitesi'nin 6'ıncı yılını düzenliyoruz. Burada öğrencilerimize 6-7 yıl sonra elde edebilecekleri kazanımlar hocalarımız tarafından onların yaş grubuna indirgenerek, onların yaş grubuna göre organize edilerek sunuldu. Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başarı kriterine göre seçilmiş 34 tane öğrencimizle birlikteyiz. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve üniversitemizle birlikte çalıştık. Bu hususta Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne çok teşekkür ediyoruz. Üniversitemiz elinden geldiği kadar toplumsal faaliyetlere, şehrimize Tokat'a katkı sağlamak için bu tür faaliyetleri gerçekleştiriyor. Bu faaliyetimiz de bunlardan bir tanesi. Hem Tokat'ın eğitim öğretimine hem ülkemizin geleceğine katkı sağlamak için, çocuklarımıza farklı bir perspektif kazandırmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Günün Diğer Haberleri