Anasayfa
Geri Dön

Niksar’da “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Yarışması Ödülleri Verildi

Niksar'da “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Niksar'da “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam İlhami Doğan, Tokat İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Cihat Zülfüoğulları ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler'in katıldığı ödül töreninde dereceye giren öğrenciler ödüllerini Kaymakam Doğan'dan aldılar.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" kapsamında İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik, görsel ve edebi alanda düzenlenen yarışma sonucunda İl birincileri belirlendi. Yarışmada Tokat İl birincisi olan öğrencileri tebrik eden Kaymakam İlhami Doğan, Edebi eser alanında birinci olan Niksar Şehit Bülent Ay Ortaokulu öğrencisi İklim Arslan'a ve Görsel eser alanında birinci olan Niksar Gürçeşme Ortaokulu öğrencisi Esma Celep'e ödüllerini takdim etti.

 

Öğrencilere belge ve hediyelerini verilmesinin ardından tören sona erdi.

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin eserleri, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde düzenlenecek olan yarışmada yarışmaya hak kazandı.

Günün Diğer Haberleri