diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Ak Partili İlçe Başkanı YILDIZ: “Niksar, Erbaa ve Reşadiye’de Kentsel Dönüşüme İlk Adım Atıldı”

Ak Partili İlçe Başkanı YILDIZ: “Niksar, Erbaa ve Reşadiye’de Kentsel Dönüşüme İlk Adım Atıldı”
Bu haber 2013-10-29 21:33:23 eklenmiş ve 1298 kez görüntülenmiştir.

Ak Parti Niksar İlçe Başkanı Abdullah Yıldız, kentsel dönüşümle ilgili yaptığı açıklamada, “Niksar, Erbaa ve Reşadiye'de kentsel dönüşüme ilk adım atıldı” dedi.
Aşağı Kelkit vadisinin deprem kuşağında olduğuna işaret eden Başkan Yıldız, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, İstanbul'da başlattığı Kentsel Dönüşüm çalışmalarının benzerini, Niksar, Erbaa ve Reşadiye İlçe Merkezlerimizde de uygulamak üzere ilk adımı attı. Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan; 'İmar Planına Esas Mikro-bölgeleme Etüt Çalışmaları' Niksar ve Reşadiye'de tamamlandı. Erbaa ise bitmek üzeredir. Sondajlama, sismolojik ölçümler ve farklı metotlarla yapılan etüt çalışmalarının maliyeti 1 milyon 914 bin TL'dir, (yaklaşık 2 Trilyon). Çalışmalar tamamlandığında, kentsel dönüşüme tabi bölgeler belirlenecek ve uygulama aşamasına geçilebilecektir” şeklinde konuştu.
Kentsel dönüşüm çalışmalarının Kelkit vadimizdeki yerleşim alanları için önemli bir imkan olacağına vurgu yapan Yıldız, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yürüttüğü projenin denetimini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yapıyor. İl Müdürlüğümüzden edindiğimiz bilgilere göre, Niksar'da farklı noktalarda toplam 1450 metre sondaj, 66 farklı noktada sismik ölçümler, 300 m. Derinliğe kadar yer radarı uygulaması ve 10 farklı yerde Palesismolojik Hendek çalışması yapıldı. Kentsel dönüşümün, tamamlanan ilk etabından sonra ki aşamalarının da takipçisi olacağız” dedi.
Başkan Yıldız sözlerini “Etüt çalışmalarının Niksar, Erbaa ve Reşadiye'de başlatılmasında öncülük eden Milletvekillerimize, Bakanlığımıza, uygulamanın sağlıklı bir şekilde tamamlanmasında gayret gösteren  Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüze ve çalışanlarına, projeyi yürütüp tamamlayan teknik ekibe şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400